Telashe për sulmuesin e Kosovës

Skuadra e Lazios sot zhvillon sfidën në udhëtim ndaj Crotones në kuadër të Series A.

Takimi është parashikuar të filloj nga ora 15:00, dhe është i vlefshëm për javën e tetë në kampionatin italian.

Por, vërshimet që kanë përfshirë qytetin e Crotones kanë ndikuar që autoritetit lokale ta shqyrtojnë mundësinë e anulimit të ndeshjes.

Drejtori sportiv i Crotones, Ursino u shpreh për mediat se ende nuk ka një njoftim zyrtar lidhur me sfidën ndaj Lazios.

“Situata është e rëndë por ende nuk kemi pranuar ndonjë indikacion për anulimin e ndeshjes. Me informatat që kemi tani do të luajmë por mbetemi në kontakt me autoritetet lokale” – u shpreh ai.

Qyteti i Crotones gjendet në Kalabri, në jug të Italisë dhe ditëve të fundit ka pasur reshje të mëdha atmosferike që kanë shkaktuar vërshime të shumta në zonat urbane.

Ngjarja paraprake

"Turqia e sheh si një përparësi strategjike anëtarësimin në BE"

Ngjarja e ardhëshme

E rëndë/ 29-vjeçari ngre dorë ndaj bluzave të bardha në Elbasan, arrestohet nga policia

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian