Tejkalimi i dallimeve me Bullgarinë, Zaev: Do të kemi koordinim për hapat në vijim

Dinamika politike  në ditët e para të janarit është vënë kryesisht në tejkalimin e dallimeve me Bullgarinë thotë kryeministri Zoran Zaev, i cili në takimin e ftuar me ekipin qeveritar do të bisedojë për të arriturat dhe planin e ardhshëm në drejtim me çështjen bullgare.
“E kaluara ju takon historianëve para së gjtihash. Ne politikanët duhet të hapim ardhmëri, por kjo nuk nënkupton se ne nuk duhet të bëjmë hapa përpara. Për këtë,  në ditën e parë të punës kam thirrur koordinim që të mundemi edhe njëherë ti përfundojmë gjendjet e deritanishme, ku kemi arritur dhe të bjëmë strategji edhe njëherë se si duhet të veprojmë konkretisht. Besoj se bashkëpunimi i mirë, komunikimi i rregullt mund të jenë vetëm përparsi për gjetjen e zgjidhjes.”, tha Zoran Zaev, kryeministër.
Ngjarja paraprake

Pandemia varfëroi qytetarët e Kosovës, shtohen kërkesat për ushqime dhe ilaçe

Ngjarja e ardhëshme

Lëndohet Lukaku, mësohet sa do të mungojë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian