Teatri i Kievit rihapet, shiten të gjitha biletat e shfaqjes

Një teatër në kryeqytetin e Ukrainës është rihapur për herë të parë që kur Rusia pushtoi vendin dhe biletat u shitën për shfaqjen e së dielës.

Teatri në Podil ishte institucioni më i fundit kulturor në Kiev që rifilloi funksionimin, shkruan Aljazeera.

Kinematë dhe Opera Kombëtare hapën dyert e tyre në fund të majit.

Ne po pyesnim se si do të ishte, nëse spektatorët do të vinin gjatë luftës, nëse ata mendojnë fare për teatrin, nëse është me ndonjë interes,” tha një nga aktorët, Yuriy Felipenko.

“Dhe ne ishim të lumtur që tre shfaqjet e para u shitën.

Filipenko tha se teatri po shfaq shfaqje me vetëm pak aktorë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Parashikimi i motit për sot, maksimalja deri 30 gradë

Story i radhës

Shokoi fansat me veshjen e fundit, Kylie Jenner kësaj here zgjedh të “zhvishet” për të dhënë një mesazh

Të fundit nga

Juventus-Inter pakt?

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli u takua dje me homologun e tij të Interit, Steven Zhang

AlbanianMacedonianEnglish