Të shtëna armësh rreth 100 metra nga kazerma “Ilinden”

Shkup, 29 shtator 2020 (MIA) – Mbrëmë në orën 19:15 në Stacionin policor Karposh, nga kazerma “Ilinden” është paraqitur se rreth 100 metra nga kazerma në drejtim të bul. “Sllovenija” disa persona kanë gjuajtur fishekzjarrë, ndërsa pastaj janë dëgjuar gjuajtje të armëve, pas së cilës sërish ka pasur fishekzjarrë.

Sipas denoncimit, informojnë nga MPB, derisa ka zgjatur gjuajtja e dytë e armëve,  një plumb ka përfunduar në rrethojën e kazermës. Nuk ka persona të lënduar dhe ndërmerren masa për zbardhjen e rastit. sa/

Ngjarja paraprake

Carovska në mbledhje onlajn me drejtorët e shkollave: Pandemia e përshpejton procesin e modernizimit të sistemit arsimor

Ngjarja e ardhëshme

Mbështetje e drejtpërdrejtë për mbi 283.000 qytetarë me pakon e katërt të masave, paralajmëroi Shahpaska

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian