Të shkojmë në zgjedhje dhe të shohim a janë apo nuk janë anketat e sakta, tha Mickoski

Kryetari VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, i ka bërë thirrje kryeministrit Dimtar Kovaçevski dhe LSDM-së të marrin guximin dhe të ulen në tryezë të bisedimeve ku do të caktohet data për zgjedhje parlamentare.

“Ka një mënyrë që të tregohet dhe dëshmohet, nëse janë të shpikura ose jo, ajo është që të shkojmë në zgjedhje. Le ta inkurajojnë Kovaçevskin të ulemi të bisedojmë dhe të caktojmë datë të zgjedhje të parakohshme parlamentare. Kjo është mënyra e vetme të shohim nëse anketat janë të rrejshme ose jo”, tha Mickoski. /SHENJA/

 

 

Story i mëparshëm

Kandidatët e ICT Awards ballafaqohen me jurinë, më 11 Qershor shpallen fituesit e edicionit 10-të

Story i radhës

Imeri: Ngritja e tre gishtërinjve në palestrën e Pejës, e turpshme

Të fundit nga