Të paktën 2 të vrarë në sulmet në qytetin jugor të Mykolaivit

Të paktën dy persona u vranë në sulme të shumta në qytetin jugor të Ukrainës, Mykolaiv, tha një zyrtar ushtarak rajonal për CNN.

Dmytro Pletenchuk, zyrtari i shtypit i administratës ushtarake të Mykolaiv, tha se një numër i paspecifikuar njerëzish u plagosën gjithashtu nga bombardimet.

Një ekip i CNN dëgjoi raunde të shumta shpërthimesh në mëngjes midis orës 10:20 dhe 12:00. Koha lokale. Dy personat u vranë para një kishe ortodokse dhe ekipi i CNN ishte dëshmitar i pastrimit të gjakut dhe mbeturinave. Sirenat vazhduan të binin në qytet.

Hanna Zamazeeva, kreu i këshillit rajonal të Mykolaiv, tha në një deklaratë në Telegram se forcat ruse po godasin lagjet e banuara të Mykolaiv.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pse është i rëndësishëm ndërtimi i besimit në një marrëdhënie?

Story i radhës

Nedellkov: Deri të dielën do të vendosim për grevën

Të fundit nga