Të paktën 13 civilë ukrainas u vranë gjatë bombardimeve ruse në Luhansk

Granatimet ruse në rajonin lindor të Ukrainës, Luhansk, kanë vrarë 13 civilë gjatë 24 orëve të fundit, ka thënë guvernatori rajonal.

Në një postim në Telegram, Serhiy Gaidai, tha se dymbëdhjetë njerëz u vranë në qytetin e Severodonestk.

Ndërsa një tjetër u vra në një komunitet tjetër.

Ai shtoi se, në Severodonestk, sulmi rus ka qenë “i pasuksesshëm” dhe forcat janë “tërhequr”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ja se si të kërkojmë falje nëse po vonohemi për punë

Story i radhës

Varhelji pas vizitës në Bullgari: Deri në qershor uroj të fillojnë negociatat me Maqedoninë dhe Shqipërinë

Të fundit nga