“Të ndalet gjakderdhja”/ Guterres dënon bombardimin e një spitali për fëmijë në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së António Guterres ka dënuar bombardimin e një spitali për fëmijë dhe maternitetit në Mariupol, duke e quajtur atë “të tmerrshëm”.

Ukraina akuzoi Rusinë për kryerjen e bombardimeve në objektin mjekësor kur duhej të ishte në fuqi një armëpushim, raporton BBC.

Sulmet plagosën të paktën 17 persona dhe ngecën nën rrënoja fëmijë dhe të tjerë.

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Cila është origjina surprizuese e fjalës “menaxhim”?

Story i radhës

​Bora zbardhi Kosovën, vazhdojnë reshjet

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish