Të mërkurën mot i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se të mërkurën moti do të jetë i vranët dhe me reshje shiu e bore.

Sipas njoftimit temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius. ndërsa maksimalet 3-6 gradë Celsius

“Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset malore parashihet të bie borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius. ndërsa maksimalet 3-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s”, thuhet në njoftim.

Ngjarja paraprake

PlusInfo: “Ahmeti “mund” Zaevin 7:0 me regjistrimin në diasporë”

Ngjarja e ardhëshme

Bale planifikon të rikthehet te Real Madridi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian