Të fluturosh në rrugë/ Arrestohen 2 persona, pezullohen 22 patenta gjatë 24 orëve në Tiranë

Dy drejtues mjetesh janë vënë në pranga gjatë 24 orëve në Tiranë për drejtim mjeti në gjendje të dehur që varionin nga 0.96 mg/l deri në 1.18 mg/l.

22 personave u është pezulluar patenta për qarkullim me shpejtësi tej normave dhe pasi isin të dehur në timon. 13 leje drejtimi u pezulluan për shpejtësi që varionin nga 157 km/h deri në 190 km/h. Ndërsa 9 Leje drejtimi për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit që varionin nga 0.34 mg/l deri në 1.18 mg/l. D

Njoftimi i policisë:

Kontroll me Radar, për të parandaluar aksidentet rrugore qe vijnë si pasoje e shpejtësisë mbi normat e lejuara. Kontrolle edhe në të gjitha rrugët e Tiranës me dragera për të parandaluar ngjarjet rrugore që shkaktohen si pasojë e drejtimit të mjeteve nën efektin e apo në gjendje të dehur. regjistron 157 km/h deri në 190 km/h në një rrugë ku shpejtësia maksimale e lejuar është 90 km/h, shpejtësi për, por kurrsesi për të udhëtuar i sigurte për veten dhe të tjeret në rruge. sshënon 1.18 mg/l alkool në frymëmarrjen e një drejtuesi mjeti !  Prej orës 20:00 e deri në këto momente, janë 13 leje drejtimi, për shpejtësi që varionin nga 157 km/h deri në 190 km/h. Dhe 9 Leje Drejtimi për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit që varionin nga 0.34 mg/l deri në 1.18 mg/l. Dy drejtues mjetesh janë vënë në pranga deri në këto momente për drejtim mjeti në gjendje të dehur që varionin nga 0.96 mg/l deri në 1.18 mg/l. Gjithashtu janë vendosur 2 gjoba maksimale, me nga 30 mijë lekë të reja secila për abuzim me shpejtësinë për drejtues mjetesh rezident në një nga vendet e BE-së. Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve, mos abuzoni me shpejtësinë dhe alkoolin në timon, kujdesuni për jetën tuaj dhe të përdoruesve te tjetër të rrugës. Të fluturosh në rrugë me 190 km/h apo në gjendje tejet të dehur ke cënuar rëndë sigurinë e jetës në rrugë. Policia Rrugore me radarë e dragera është prezent kudo, jo për të shtuar numrin e gjobave por për të parandaluar kërcënimin e jetës në rrugë nga këta drejtues mjetesh që abuzojnë me rregullin dhe normat e sjelljes në rrugë.

Ngjarja paraprake

Pfizer tregon se kur do të kërkojë autorizim për vaksinën antiCOVID

Ngjarja e ardhëshme

Çelik: Sulmet dhe masakrat e Armenisë nuk do të mbesin pa u ndëshkuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian