Të dielën mot i vranët dhe me reshje bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do mbajë mot i vranët dhe me reshje bore. Temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -1 gradë Celsius deri në 0 ndërsa ato maksimalet ndërmjet 2-3 gradë Celsius.

IHMK-ja raporton se do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-5m/s.

“Kjo situatë meteorologjike do të ndikoj pozitivisht në cilësinë e ajrit, kështu që edhe kushtet biometeorologjike paraqiten relativisht të mira për një shtresë të popullatës ndërsa mot i pafavorshëm për një shtresë të popullatës me probleme kronike.

Një mot i paqëndrueshëm paraqitet edhe në pjesën e parë të javës së ardhshme”, thuhet në njoftim.

Ngjarja paraprake

Naim Lakna – lojtar i dalluar në Gjeneratën e Republikës, kujton një rast të frikshëm 

Ngjarja e ardhëshme

Shkëndija si uragan, turpëron skuadrën e njohur maqedone

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian