Të dielën gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”

‘Tiranathlon’ rikthehet këtë të dielë për të tretin vit radhazi.

Ky event i madh sportiv, që përkon edhe me titullin Tirana Qyteti Europian i Sportit, bashkon tre disiplinat më të njohura dhe të praktikuara në një garë të vetme: not, çiklizëm dhe vrap.

Me qëllim, mbarëvajtjen dhe organizimin e aktivitetit sportiv “Tiranathlon” në Parkun Helen pranë Liqenit të Farkës, Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim dhe me Ambasadën Greke dhe Policinë e Shtetit, ka hartuar një plan masash për organizimin e lëvizjes së automjeteve gjatë zhvillimit të garës.

Bashkia e Tiranës informon qytetarët për kufizimin e qarkullimit të automjeteve ditën e diel.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nuk përmbahet Lavrov, “shpërthen” në akuza të rënda ndaj SHBA: Po nxit shtetet evropiane që të godasin Rusinë

Story i radhës

Kadriu i gëzon simpatizuesit e Bashkimit

Të fundit nga