Taravari nuk do të takohet me partitë shqiptare, shpëtimin e sheh tek Zoran Zaevi

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari ka theksuar se nuk do të marrin pjesë në takimin e thirrur në nivel të sekretarëve të partive politike.

Ai në një  prononcim ka konfirmuar se nuk marrin pjesë në një takim të thirrur nga Artan Grubi. Por siç shprehën nga BDI, kjo nismë është mjaftë fisnike dhe ka për qëllim bashkimin e spektrit shqiptar sa i përket regjistrimit të popullsisë

Veprimi i ASH-AAA, tregon se zgjidhjen e vetme ata e shohin tek kryeministri Zoran Zaev e jo tek takimi i partive shqiptare në një tavolinë të vetme.

Burimi: https://gjurme.info/

Ngjarja paraprake

Teknologjia ul numrin e transfertave në degët bankare

Ngjarja e ardhëshme

SKANDAL: Opozita shqiptare refuzon bashkëpunimin për regjistrimin e popullësisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian