Takohen Edi Rama dhe Antonio Guterres, delegacioni shqiptar do të udhëtojë drejt Washingtonit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zhvilluar takimin e tij të parë gjatë vizitës katër ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Rama ka takuar sekretarin e përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres pak javë pasi Shqipëria ka nisur mandatin e saj dyvjeçar si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

Rama ka publikuar pamje të takimit në Facebook por nuk ka dhënë detaje rreth përmbajtjes së tij.

Sot delegacioni shqiptar pritet të udhëtojë drejt Washingtonit, ku me rëndësi të veçantë është takimi me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, në një kohë kur Shqipëria është zgjedhur nga SHBA si vendi bashkëpenëmbajtës në çështjen e Ukrainës ku ka të drejtë të iniciojë diskutime për këtë çështje. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kampioni shqiptar nga Presheva: Kjo është arsyeja përse asnjëherë nuk i kam pranuar ofertat e Serbisë

Story i radhës

​Policia: Nuk ka të lënduar nga zjarri në “Viva Fresh” në Ferizaj

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish