Takimi Zaev-Mickoski, regjistrimi anulohet për në muajin shtator

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pas takimit me liderin e LSDM-së Zoran Zaev tha se është dakorduar që procesi i regjistrimit të anulohet për në shtator.

-Takimi i sotëm është pozitiv dhe i suksesshëm. Kemi lënë hapësirë edhe për takime tjera. Kemi të bëjmë me një armik të paparashikueshëm, kështu komentoi fillimisht takimin me Zoran Zaevin, lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Mickoski tha se në takimin e sotëm është biseduar për ndryshimet në Kodit Zgjedhor, respektivisht për futjen e terminaleve për shenja të gishtërinjëve

Ngjarja paraprake

Turqia ka përdorur mbi 15 milionë doza të vaksinës kundër COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Rag‘n’Bone Man e ka paralajmëruar bashkëpunimin me yllin e muzikës Pink

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian