Takimi Rama-Erdogan/ Abilekaj në Open: Turqia po bën bamirësi, ja cili është kushti

Sot kryeministri Rama bëri një vizitë në Stamboll ku u prit nga presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan.

Kjo vizitë ka shkaktuar reagime dhe debate të ashpra në vendin tonë.

Kjo është tema e diskutimit në Open në Top Channel. Gazetari Enton Abilekaj tha në Open se takimi nuk paraqet një marrëveshje dypalëshe por një palëshe.

“Takimi tregon se kemi një marrëveshje një palëshe. Pra kemi Turqinë që bën bamirësi dhe merr lavde. Bamirësi një shtet nuk bën kot. Turqia bën bamirësi por me kushtet e saj. Kushtet janë Fetoja”,  tha Abilekaj.

Ngjarja paraprake

Foto nga ‘kryengritja’ në Uashington/ Pamje si në skenar filmash

Ngjarja e ardhëshme

Trump “i bindet” Biden, del live: E dimë si ndiheni, por shkoni në shtëpi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian