Takimi Biden-Erdogan shihet si kyç për ofertat e Finlandës dhe Suedisë në NATO

Siç kemi raportuar, një samit i aleancës ushtarake të NATO-s po zhvillohet në Madrid.

Një nga diskutimet kryesore që do të zhvillohet në margjinat e samitit është ai midis presidentit amerikan Joe Biden dhe presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, përcjell Bota sot.

Dyshja janë planifikuar të flasin këtë javë për pushtimin rus të Ukrainës.

Analistët besojnë se takimi mund të luajë një rol vendimtar në heqjen e rezistencës së Turqisë ndaj ofertave të Suedisë dhe Finlandës për t’u bashkuar me NATO-n në përgjigje të luftës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

E veshur me rroba banje dhe fustan rrjetë, Bora Zemani poston fotot provokuese nga pushimet në Turqi

Story i radhës

Rooney në telashe

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish