Tahir Ahmeti, Mehmet Dragusha, Arsim Plepolli, Xhevat Kurti, Hysni Gjinovci apo Besëlidhja që dikur i dridhte klubet e forta 

Besëlidhja nga Prishtina ka qenë prej skuadrave më të forta në vitet e 90-ta, në kohën e okupimit, që nga radhët e saja kanë dalë shumë emra të spikatur, ndër ta edhe ish futbollisti i mirënjohur Mehmet Dragusha, që ka luajtur në Bundesliga II!

Po i paraqesim dy fotografi, me përbërje të ndryshme dhe secila më e fortë se tjetra.  

Një emër aq i bukur që dikur dridhte klubet e forta si Prishtinën, Flamurtarin, Vëllaznimin, Lirinë, Besën…

Image

Në foton e parë, në këmbë nga e majta janë Ibrahim Arifi, Mehmet Dragusha, Sejdi Gashi, Arsim Plepolli, Ali Osmani, Mehmet Kurda.  Ulur nga e majta, Qazim Rashiti, Arben Koliqi, Hysni Gjinovci, Ilir Shuleta, Tahir Ahmeti.

Image

Në foton e dytë, në këmbë nga e majta janë Ibrahim Arifi, Ilir Shuleta, Mehmet Dragushe, Sejdi Gashi, Mehmet Kurda, Uran Elshani, Ulur nga e majta: Tahir Ahmeti, Arsim Plepolli, Hysni Gjinovci, Qazim Rashiti, Xhevat Kurti.

Ngjarja paraprake

Lautaro: Isha pranë Barcelonës

Ngjarja e ardhëshme

Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian