glowmathia

Pesë këshilla jetësore që duhet të dini pas të 40-ve

Nëse mendoni se duke arritur të 40-at ose të 50-at jeta juaj mbaron, atëherë duhet t’i rishikoni pikëpamjet tuaja para se të humbisni një vit tjetër. Keni kaq shumë vite përpara dhe është për të ardhur keq nëse nuk e keni kuptuar akoma thesarin dhe fuqinë që keni brenda vetes. 1.Përsosmëria nuk është e nevojshme. Kur

+10 pyetje për t’ja bërë atij pas ndarjes

Ti dhe ai jeni ndarë. Secili po ndjek rrugën e tij dhe ndoshta s’ju lidh më asgjë veç kujtimit, por ndonjëherë ka diçka që të mundon. Janë ato pikëpyetjet, dilmat dhe arsyet që s’i mësove kurrë. Janë disa pyetje që do t’ja bësh me çdo kusht edhe nëse asgjë s’do të ndryshojë pas tyre. Pyetje

Oriola Marashi sjell imazhe atraktive teksa merr vëmendje me veshjen

Modelja shqiptare arrin të qëndrojë në formë derisa edhe ekspozon linjat perfekt. Sapo ka publikuar imazhe të reja në rrjete sociale teksa shihet e veshur më shumë stil. Në këtë paraqitje, modelja ka zgjedhur një palë xhinse të kombinuar me një bluzë të shkurtër e cila i vuri në dukje barkun e tonifikuar. Ajo ka

Tea ndryshon sërish pamjen pas ndarjes nga Bearti

Ish-konkurrentja e Për’puthen, Tea vazhdon të jetë shumë e komentuar që pas ndarjes nga Bearti dhe ashtu si shumica e vajzave pas ndarjes, ajo vazhdimisht po ndryshon pamjen. Pas flokëve të kuqe, Tea i preu ato dhe i ktheu në ngjyrë kafe, ndërsa tani ish-konkurrentja ka bërë një tjetër ndryshim. Tea i ka zgjatur flokët,

Sot Keni Një Arsye Më Shumë Për të Lënë Cigaren!

Qoftë për njerëzit tanë apo për planetin ku do të jetojnë pasardhësit tanë, është koha e duhur për të hequr dorë krejtësisht prej tyre.Foto:Flickr Është Dita e Tokës. Prej vitesh, organizatat për mbrojtjen e planetit bëjnë thirrje të ndalojmë çdo veprimtari që po ndikonnegativisht tek mjedisi, siç është përshembull krijimi i mbetjeveapo ngarja e makinave

5 mënyra shkencore për ta bërë veten më tërheqës

Nëse jeni ende në kërkim të dikujt, nuk ka pse të shqetësoheni. Thjesht hidhni një vështrim në këto pesë tipare, të cilat ju bëjnë më tërheqës. M.Gary Neuman autor dhe terapist, në një video të publikuar së fundmi tregon pesë këshilla të mbështetura shkencërisht. Vendosni kontakt me sy Kontakti me sy ka treguar se rrit

Alberie Hadergjonaj tregon se çfarë pune bën në Amerikë

Këngëtarja Alberie Hadergjonaj ka treguar punën që ka. Ajo thotë se punon agjente shitjesh, së objekteve, tokave e të ngjashme, pra patundshmëri. Në emisionin Oxygen Show tha se shpejt mendon të hap agjencinë e saj për këtë punë. Hadergjonaj, këndon nëpër koncerte dhe organizime të ndryshme gjithandej botës, por veçanërisht në Amerikë ku edhe jeton.

Kura më e mirë për bukurinë, uji i makaronave

Ndoshta nuk e mendon dy herë derdhjen e ujit pas zierjes së makaronave. Disa njerëz e përdorin për zierjen e perimeve, disa të tjerë për zierjen e vezëve, ndërsa të tjerë ua hedhin bimëve. Nëse je një prej atyre njerëzve që e derdhin menjëherë ujin e makaronave, tani ka edhe një arsye më shumë për

Arsyet Përse Duhet Të Gatuani Vetëm Me Lugë Druri

Lugë Druri. Foto: Flickr Luga e drurit është një mjet shumë i rëndësishëm për një amvisë. Me trajtimin dhe përkujdesjen e duhur, luga e drurit mund të zgjasë për jetë të jetëve dhe të trashëgohet brez pas brezi. Përse Duhet Të Gatuani Me Lugë Druri Ekspertët më në zë të kuzhinës shpjegojnë se luga e

Gjenden të dy në Dubai, Morena e ngacmon Ledrin me komente

Gjenden të dy në Dubai, Morena e ngacmon Ledrin me komente Pushimet luksoze në Dubai janë bërë destinacion i VIP-ave tash e disa vite. Me kufizimet në Kosovë e ndryshimin e motit, tashmë disa fytyra publike janë veçse duke i bërë pushimet atje. Njejtë kanë vepruar edhe Morena Taraku e çifti Ledri Vula e Sara

AlbanianEnglishMacedonian