Tadiq, flladitu, mos u dridh për Kosovë!

Kur përmende emri Kosovë, serbët dridhen sikur thupra! Kur Kosova fiton, serbët shashtrisen ! Kur Kosova një superfuqi botërore, serbët bëhen tokë dhe dehen pa pi fare sikur ngjau dje me një farë trajneri serb, Gheorghe Tadiqi.

Kosova e mposhti me rezultat 30:25 Rumaninë, në kuadër t grupit 8 të kualifikueseve për Kampionatin Evropian 2022 në hendboll (meshkujt). Tadiqi gati u çmend dhe si i dehur e tha një deklaratë: “Komuna e Kosovës na mundi… Është si të luash një komunë në vendin tonë me një ekip nga Bukureshti”

Gheorghe Tadiqi (68 vjeç), trajner i ekipit të femrave HC Zalau, kritikoi performancën e ekipit kombëtar të hendbollit për meshkuj të Rumanisë dhe as vet nuk e di se çfarë tha!

“Poshtërimi apo turpi. Komuna e Kosovës na mundi”, ka thënë je ky trajner faqezi, thuajse dridhej si pula pa kokë.

Ngjarja paraprake

Live: Shqiptari me Atalantën po tentojnë të befasojnë Realin! City në epërsi

Ngjarja e ardhëshme

"Turqia ka një ekonomi mjaft rezistente"

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian