Suzana Ujkiq në pozicion ofsajd në Istog, ‘mos me prek oj vajzë…’

Hendbollistja nga Mali i Zi, Suzana Ujkiq, me nënshtetësi të Kosovës, anëtare e Istogut dhe e Kombëtares së Kosovës, është zënë në pozicion ofsajd, me një shikim të ashpër ndaj rivales. 

A mos vallë, se Ujkiqi i ka thënë rivales: “Mos me prek oj vajzë…! 

Shihet edhe lojtarja e Kastriotit me numër 10-të, Sara Misini, sikurse do që t’i turret, një foto sa një mijë fjalë edhe pse paksa e dobët! 

Duelet në hendboll janë shumë të ashpra, sa hendbollistet gati sa kalojnë në nervozizëm dhe madje edhe në konflikt verbal. 

Kjo foto u bë në ndeshjen e sotme, që ka filluar në orën 18.00 në palestrën e sportit në Istog, mes Istogut dhe Kastriotit.

Ngjarja paraprake

Muharremaj i angazhuar edhe në vikend, viziton punimet në Shirokë

Ngjarja e ardhëshme

1.085 të infektuar me koronavirus dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian