Superliga vjen sot me derbin drithërues

Superliga e Kosovës sot e hap javën e gjashtë të edicionin 2020/21.

Me fillim nga ora 14:00, do të ballafaqohen dy skuadrat me në formë për momentin në futbollin e Kosovës, Arbëria dhe Ballkani.

Nga pesë ndeshjet e zhvilluara, Arbëria ka vetëm një humbje, dy dy barazime dhe dy fitore, kurse Ballkani, i drejtuar nga trajneri Ismet Munishi, ka vetëm një barazim dhe katër fitore.

Ngjarja paraprake

Harta e koronës lehtëson lëvizjen nëpër BE: 17 vende janë në zonën e kuqe, vetëm tri janë të gjelbërta

Ngjarja e ardhëshme

Bie dyqani i Apple pak përpara se të fillojnë porositë për iPhone 12 dhe 12 Pro

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian