Super klubet evropiane largohen nga garat e UEFA-s?

Gjatë ditës së sotme UEFA ka mbajtur një takim të “krizës”, për shkak se disa klube raportohet se do të tërhiqen nga garat e UEFA-s.

5/6 klube angleze, 3 klube spanjolle dhe 3 klube italiane janë vendosur të shpallin këtë mbrëmje krijimin e një Super Lige Evropiane, raporton gazetari Latour Bertrand.

Sipas gazetarit në rast të krijimit të Super Ligës Evropiane, atëherë klube nga Gjermania dhe Franca do të mbesin jashtë këtij kompeticioni. 

Ja njoftimi:

Ngjarja paraprake

Kështu po përgatitet për rihapje Italia

Ngjarja e ardhëshme

Kim Kardashian vë në dukje figurën e saj trupore me fustan të bardhë derisa feston me miqtë në Miami

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian