Super Berisha

Derbi i kësaj jave në ligën e parë të Austrisë, mes Red Bull Salzburg dhe Lask Linz, ka përfunduar me fitoren (2:0) e skuadrës vendase.

Mërgim Berisha, ka shënuar golin e parë për skuadrën e Red Bull Salzburg, në minutën e 87’të, kurse në minutën e 93’të, Noah Okafor, vulosi fitoren e kryesuesit të tabelës.

Ky ishte goli i nëntë i Berishës, në 20 paraqitje këtë sezon për klubin e tij.

Pas javës së 25-të Salzburg kryeson me 35 opikë.

Ngjarja paraprake

Skandal: Zijadin Sela dhe Afrim Gashi nuk marrin pjesë në seancë për tu ndihmuar mijërave qytetarëve

Ngjarja e ardhëshme

Ariana Fejzullahu rrëmben vëmendje me veshjen e saj unike

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian