Sulmi në Vjenë: Mbyllet përkohësisht ambasada austriake në New Delhi

Ambasada Austriake në New Delhi do të jetë e mbyllur për publikun deri më 11 nëntor pas sulmit në Vjenë, tha ambasada në një deklaratë.

“Si masë paraprake Ambasada Austriake në New Delhi do të mbetet e mbyllur për publikun deri më 11 nëntor 2020. Ne kërkojmë mirëkuptimin tuaj”, thuhet në njoftim.

Kryeministri indian Narendra Modi shkroi në Twitter ngushëllimet e tij pas sulmit, duke thënë se ai ishte “thellësisht i tronditur dhe i trishtuar nga sulmet e tmerrshme terroriste”.

Ngjarja paraprake

Trump për sulmin në Vjenë: Akt i ndyrë i terrorizmit, sulmet kundër njerëzve të pafajshëm duhet të ndalen

Ngjarja e ardhëshme

Sot Qeveria vendos nëse objektet hotilerike do të punojnë deri në orën 21:00

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian