Sulmet në Dnipro, raportohet për një viktimë

Shërbimet Shtetërore të Emergjencave të Ukrainës (SES) raportojnë se një person është vrarë në lagjen Novokodatsky të Dnipros, transmeton “Bota sot”.

“Rreth orës 6:10… ka pasur tre sulme ajrore në qytet, duke goditur një kopsht fëmijësh dhe një ndërtesë apartamentesh”, tha SES.

Po ashtu, është goditur edhe një fabrikë këpucësh dykatëshe.

Përveç Dnipros, qyteti i Lutsk, është gjithashtu nën bombardime ajrore.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bitcoin and Ethereum Increased Losses, ZEC and STX Rally

Story i radhës

Biden planifikon një tjetër ‘goditje’ për Rusinë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish