Sulm në një kishë të Texasit, vritet një prift dhe plagosen dy persona

Një i dyshuar është në paraburgim dhe do të akuzohet për vrasje pasi shpërtheu në një kishë në Teksas që vrau një prift dhe plagosi dy viktima të tjera, sipas një raporti nga WFAA-TV, transmeton Gazeta Sinjali.

Emrat e të dyshuarit dhe viktimave ende nuk janë bërë të ditura, raporton CNN.

Të shtënat ndodhën rreth orës 9:20 të mëngjesit në Kishën Metodiste Starrville në Winona, e cila është në verilindje të Tylerit dhe në lindje të Dallasit.

I dyshuari u largua nga vendi i ngjarjes me veturën e pastorit, por më vonë u arrestua në Harrison County. Ai u plagos gjithashtu në incident, me një plagë me armë zjarri në dorë.

Dy viktimat e tjera gjithashtu pësuan lëndime, njëri pas rrëzimit dhe tjetri si pasojë e të shtënave me armë zjarri.

/Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Rrobat e dimrit për gratë - çfarë duhet të veshin për gratë në dimër?

Ngjarja e ardhëshme

Kohë virusesh! 10 ushqime anti-inflamatore që duhet t’i hani për të forcuar imunitetin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian