Sulm në Holandë, humbin jetën dy persona

Dy persona kanë mbetur të vdekur pasi një burrë qëlloi me hark mbi kalimtarët në Holandë.

Pamjet tronditëse që tregojnë një burrë lakuriq teksa qëllon me një hark nga ballkoni i tij në qytetin Almelo këtë të premte janë duke qarkulluar në rrjetet sociale.

Në video dëgjohen dhe të shtëna të armëve nga policia e cila u përpoq të neutralizojë burrin që sulmoi kalimtarët.

Policia vendase tha se dy persona mbetën të vdekur dhe një i tretë u plagos, ndërsa autori i ngjarjes u arrestua.

Ndërkohë, policia shtoi se sulmi nuk është cilësuar si terrorist.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Заев–Ајкхорст: Со Бугарија ќе продолжиме да бараме европско решение што ќе овозможи двојна победа

Ngjarja e ardhëshme

Sara ka ndarë imazhe të ëmbla me vajzën e saj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian