Sulm ndaj një autobusi pasagjerësh në Sirinë lindore, 25 të vdekur

Të paktën 25 persona kanë humbur jetën në një sulm ndaj një autobusi pasagjerësh në Sirinë lindore, transmeton Anadolu Agency (AA).

Po ashtu, 13 të tjerë u plagosën kur autobusi që udhëtonte midis provincës Deir-ez-Zor dhe provincës perëndimore Homs u sulmua, njoftoi agjencia e lajmeve e regjimit sirian SANA.

Lajmi nuk përmbante informacione të mëtejshme mbi mënyrën e sulmit.. .

Ngjarja paraprake

Sekuestrohen mbi 30.000 mjete piroteknike në Bit Pazar

Ngjarja e ardhëshme

​Lladrovci uron veteranët, kujton historinë e lavdishme të Jasharajve, Thaçin, Veselin dhe të tjerët të ndaluar në Hagë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian