Sulejmani: Ju garantoj se përqindja e buxhetit për kulturën shqiptare do rritet dhe nuk do jetë ajo e cila është tani

I ftuar në emisionin Arti Finances në Klan Maqedoni është zv.Ministri Kulturës, Sedat Sulejmani.

I pyetur rreth ndarjes së buxhetit për kulturën shqiptare Sulejmani u zotua se përqindja e kulturës shqiptare do rritet me anë të ankesave.

“Unë ju garantoj këtu publikisht se % e buxhetit për kulturën shqiptare do rritet dhe nuk do jetë ajo e cila është tani”

Ngjarja paraprake

Fushatë me sulme ndaj kundërshtarëve, Erion Veliaj: Për t’u bërë të qartë qytetarëve ndryshimet

Ngjarja e ardhëshme

Nesër Grubi, Boçvarski dhe Rustemi do të vëzhgojnë punimet në rrugën Shkup-Bllacë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian