Sulejmani dhe Muslija me Hannoverin demolojnë Sandhausenin e Halimit 

Futbollistët e Kombëtares së Kosovës, Valmir Sulejmani dhe Florent Muslija, me ekipin e Hannoverit, demolojnë me rezultat 4:0 Sandhausenin, në takimin e javës së 14-të të Bundesliga II. 

Sulejmani u paraqit titullar deri në minutën e 46-të, ndërsa Muslija pati pak minuta lojë, nga minuta e 87-të. 

Golat i shënuan Ducksch (23′ e 52′), Twumas (48′ e 89′).  Reprezentuesi i Kosovës, Besar Halimi, u aktivizua nga minuta e 79-të, por e patën një ditë të keqe. 

Hannover renditet në vend të 9-të me 20 pikë, ndërsa Sandhausen është në zonën e rrezikut përkatësisht në pozitën e 18-të me 11 sosh.

Ngjarja paraprake

Bota në vitin 2021 / Çfarë duhet të presim në vitin e dytë të pandemisë

Ngjarja e ardhëshme

Një tjetër shqiptar kalon në Superligën turke

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian