Sule ka vendosur të largohet nga Bayerni

Niklas Sule do të largohet nga skuadra e Barcelonës.

Skuadra e Bayern Munich me shumë gjasë ka dështuar të bind Niklas Sule për rinovimin e kontratës.

Raportime të ndryshme bëjnë të ditur se Sule ka vendosur të largohet nga Bayern Munich.

Lojtari nuk do të vazhdojë me klubin gjerman dhe kjo bën që shumë klube të kthejnë sytë kah ai.

Barcelona janë një nga skuadrat e interesuara dhe kanë monitoruar situatën e lojtarit tash e disa javë.

Vendimi i lojtarit për të mos rinovuar kontratën me Bayern  i hap edhe më shumë rrugë skuadrës së Barcelonës për këtë lëvizje.

Xavi është në kërkim të një qendërmbrojtësi dhe Sule i shtohet listës së emrave si Christensen e Azpilicueta.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Ishe ti që fillove me tradhtitë”- Miku i ish-politikanit të ndjerë hedh akuza të rënda ndaj Monika Lubonjës

Story i radhës

Ndotja e hapësirës publike/ Rama publikon pyetjen e nëntë të “Këshillimit Kombëtar”

Të fundit nga