Sukses historik i Hamilton, barazon rekordin e Schumacher

Një tjetër hap në historinë e Formula 1 për Leëis Hamilton, i cili në Nurburgring seleksionoi suksesin e tij të 91-të në Kampionatin Botëror, duke barazuar rekordin e Michael Schumacher (tani pret të fitojë titullin e shtatë).

Në podium bashkë me kampionin e Mercedesit ngjiten Max Verstappen dhe Daniel Ricciardo, me këtë të fundit që mbrojti vendin e tretë pas sulmit të Sergio Perez.

Vetëm vendi i shtatë për Ferrarin e Leclerc, ndërsa Vettel e mbyll në vendin e 11-të.

Image

Valtteri Bottas, kryesuesi në start, e përfundoi garën pasi ishin përshkuar vetëm ¼ e xhirove, për shkak të problemeve në motor.

Ngjarja paraprake

Zaev: Qeveria do të fillojë me punën online, pres që këtë ta bëjë edhe Kuvendi

Ngjarja e ardhëshme

Basha premton se do i jap fund monopoleve të tregut të barnave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian