Suedi, 4 të vdekur nga thyerja e akullit në liqenin e ngrirë

Katër persona janë mbytur në liqenin e ngrirë Vallsjön në afërsi të qytetit Jönköping në jug të Suedisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënësi i Departamentit të Policisë në Jönköping, Björn Öberg, i tha agjencisë zyrtare të lajmeve të vendit TT se kanë nxjerrë trupat e katër meshkujve të moshës 65 dhe 75 vjeç, të cilët kanë rënë në ujë dhe janë mbytur si rezultat i thyerjes së akullit.

Öberg tha se përpjekjet e shpëtimit filluan si rezultat i denoncimit nga ana e të afërmve të viktimave, duke shtuar se aktualisht nuk kanë informacion se pse personat në fjalë shkuan mbi liqenin e ngrirë.. .

Ngjarja paraprake

Bill Gates: Bitcoin nuk është për mua

Ngjarja e ardhëshme

Netflix ‘rrëmben’ Ezel? Aktori rikthehet së shpejti në ekran

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian