Suarez e sulmon Barcelonën: Kam kaluar ditë duke qarë, nuk e meritoja një trajtim të tillë

Luis Suarez ka sulmuar Barcelonën për mënyrën se si ata e trajtuan largimin e tij nga klubi këtë verë.

Sulmuesi bëri transferimin në Atletico Madrid pasi u tha nga Ronald Koeman se ai nuk ishte pjesë e planeve të tij.

“Ishte e vështirë sepse ishte një përzierje emocionesh,” tha Suarez për AUF TV ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare për Uruguain.

“Nuk e di nëse ishte trishtim për lëvizjen e qytetit, për familjen time, për fëmijët e mi … Ashtu siç u them atyre, ata duhet të kuptojnë se ne jemi të privilegjuar sepse duhet të kalojmë gjashtë vjet në të njëjtin vend dhe kjo nuk është e lehtë për tu bërë në një klub si Barcelona.  Mundësia për të shkuar në Atletico Madrid u shfaq. Unë duhej të ndryshoja qytet, por jeta në Spanjë është në të njëjtën mënyrë. Padyshim, kur klubi më tha se po kërkonin të më gjenin një fillim i ri, nuk e kuptova shumë mirë për shkak të mënyrës se si ata i vazhduan gjërat. Ju duhet ta pranoni kur një cikël mbaron. Kam kaluar ditë duke qarë për shkak të situatës që po kaloja” vazhdoi Suarez me deklarimin e tij.

Ngjarja paraprake

Aeroporti i Rinasit jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Ngjarja e ardhëshme

Paralajmërimi i fortë/ Blushi-Ramës: Djali i Kristaqit, ke hesape për të larë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian