Suarez e Carrascos – hero të fitores së Atletico Madridit

Skuadra e Atletico Madridit falë Luis Suarezit dhe Yannick Carrascos, kthehen me pikë të plota nga Vigo.

Atletico ngadhënjeu me rezultat 2:0 ndaj Celta Vigos.

Në minutën e 6-të, Manual Sanchez asistoi, ndërsa Suarez nga afërsia nuk e patë të vështirë që të shënoi për 0:1, ndërsa në minutën e 90+6, Yannick Carrasco vulos fitoren në 0:2.

Trajneri Diego Simeone me Atleticon për katër ndeshjen kanë shënuar dy fitore e dy barazime dhe me goldallim 8:1 në favor të tyre apo mesatarja për ndeshje ka dy gola. 

Atletico renditet në vend të katërt me 8 pikë dhe Celta Vigo është në pozitën e 13-të me 5 sosh.

Ngjarja paraprake

120 pacientë me COVID-19 po trajtohen në QKUK dhe spitale

Ngjarja e ardhëshme

Erdoğan njofton zbulimin e rezervave tjera të gazit në Detin e Zi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian