Studentët e vitit gjashtë nisin punën në CoVid Qendra

Mjekët dhe infermierët nga Qendra Mjekësore Ushtarake dhe studentët të cilët janë në vitin e gjashtë të studimeve në Fakultetin e Mjekësisë në Shkup, nga sot kanë nisur të punojnë si vullnetarë në kovid-qendrat në Shkup. Grupi i parë i mjekëve dhe infermierëve tashmë ka nisur punën.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot realizoi takim me studentët dhe përfaqësuesit e QMU-së.

Studentët e vitit të gjashtë do të punojnë në qendrat-kovid nën përkujdesjen dhe monitorimin e mjekëve specialistë dhe do të fitojnë përvojë të vlefshme në fushën e praktikës klinike.

 
 

Ngjarja paraprake

Cavani tregoi instiktet për të shënuar

Ngjarja e ardhëshme

E rëndë: Suedezja 70 vjeçe dyshohet që e mbajti tri dekada të mbyllur djalin e vet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian