Strakosha dhe Gjimshiti titullarë

Do të luhen duke filluar nga ora 15:00, 7 ndeshjet të vlefshme për javën e 16-të në Serinë A.

Interi luan në transfertë ndaj Sampdorias, ku do të kërkohet me çdo kusht fitorja, për të vazhduar serinë e rezultateve pozitive, por edhe për kreun e renditjes dhe për të shpresuar n ë një ndalesë të Milanit në mbrëmje ndaj Juventusit. Lukaku e nis ndeshjen nga stoli për shkak të dëmtimit në ndeshjen me Krotonen.

Atalanta sfidon në shtëpi Parmën, ndërsa Roma do të kërkojë me çdo kusht fitoren ndaj Krotones jashtë.

Lacio me Strakoshën titullar pret në shtëpi Fiorentinën, në një ndeshje që pritet e luftuar nga të dyja ekipet.

Ngjarja paraprake

Itinerari i Ballkanit: Rruga e sirianëve përmes Shqipërisë drejt Evropës Perëndimore

Ngjarja e ardhëshme

Liderët arabë përshëndesin rezultatet e samitit të Gjirit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian