Stones më i miri: City 2-1 West Ham, notat e lojtarëve

Manchester Citry ka fituar 2-1 ndaj West Hamit në kuadër të javës së 26-të në Ligën Premier,

Golat për Citizens i shënuan Ruben Dias dhe John Sontes, derisa për Çekanët shënoi Michail Antonio.

Manchester City ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.02, me West Hamin që u vlerësua 6.71.

Sontes ishte lojtari më i mirë i këtij takimi dhe mori notën 8.0 për shkak të golit të fitores që e shënoi.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Darren Randolph me vlerësimin 6.1.

Ngjarja paraprake

Bujar Osmani: BDI më e fortë se kurrë (VIDEO)

Ngjarja e ardhëshme

Plagoset një ushtar izraelit nga të shtënat aksidentale nga Egjipti

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian