Stamboll, rrëzohet një avion i vogël stërvitor

Një avion i vogël stërvitor sot u rrëzua në pjesën evropiane të Stambollit, raporton Anadolu Agency (AA).

Avioni u rrëzua në një livadh në qarkun Buyukcekmece ndërsa në vendin e aksidentit kanë mbërritur ekipet e emergjencës, zjarrfikësit dhe ekipet e xhandarmërisë dhe policisë.

Pjesa e përparme e avionit u ngul në tokë ndërsa ekipet kompetente me ndihmën e litarëve e tërhoqën avionin nga toka.

Më pas nga avioni u nxorr piloti i lënduar i cili u dërgua në spital... .

Ngjarja paraprake

Jelica Miniç: Pushteti në Serbi nuk ka kredibilitet as në skenën vendore as ndërkombëtare

Ngjarja e ardhëshme

Simptomat që njerëzit përjetojnë pas ndarjes nga partneri, si t'i përballoni

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian