Sportisti i njohur në gjendje kritike për jetën, ja arsyeja

Basketbollisti i njohur nga Mali i Zi, Nikola Petkoviç është në gjendje kritike për jetën, pasi u infektua me Koronavirus.  

Petkoviç pasi ishte infektuar me Koronavirus, u shtrua menjëherë në spital. Megjithatë tashmë raportohet se gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe ai nodhet në gjendje kritike për jetën.

34-vjeçari ka problem në mushkëritë e tij dhe për këtë arsye nuk mbushet dot me frymë.

Petkoviç nga viti 2010 deri në vitin 2016 ka luajtur në NBA, për skuadrën e Minesota, ndërsa në të kaluarën ka qenë pjesë e Partizanit të Beogradit dhe Panathinaikosit.

Ngjarja paraprake

Ky është personi i plagosur në Pejë, mësohet se si rrodhi ngjarja!

Ngjarja e ardhëshme

Në 24 orët e fundit, 733 gjoba për mosmbajtje të maskës

të fundit nga

Chiellini provokon

“Hetimet? Lënë kohën që gjejnë… Pas titujve duhet të dish të presësh”

AlbanianEnglishMacedonian