Spektakli në botën e boksit, Usyk triumfon ndaj Chisoras

Ka përfunduar  meçi në mes Oleksndr Usyk dhe Dereck Chisora.

Fitues i këtij meçi është Oleksndr Usyk i cili ka arritur që në dy raundet e fundit të tregoj performancë të jashtëzakonshme me pikë.

Meçi u vlerësua 117-112, 115-113 , 115-113 në të mirë të tij.

Përgjithësisht ka qenë një luftë e fortë me të dy bokserët që kanë treguar rivalitet të jashtëzakonshëm.

Image
Ngjarja paraprake

Horoskopi për sot, 1 Nëntor 2020!

Ngjarja e ardhëshme

Melinda Ademi çmend fansat për “Halloween”, vjen me poza joshëse

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian