Spektakël në ‘Camp Nou’, Barcelona e papërmbajtshme kundër Atletico Madridit

Barcelona më në fund shpërtheu me lojë e gola, duke shënuar fitore me rezultat 4:2 kundër rivalit më të papërshtatshëm në ligë, Atletico Madridi.

Barcelona e trajnerit Xavi, po e merr veten dhe futen në katërshen e madhe.

Minutat e para të frikshme për Barcelonën, për faktin se skuadra nga Madridi avancoi me golin Carrascos në minutën e 8-të .

Image

Epërsia e hershme e Atleticos e trimëroi Barcelonën, e cila për 13 minutat vijues shembi gjithçka!

Në minutën e 10-të, Alba barazon rezultatin, në atë të 21-tin Gavi shënon për 2:1.

Lokomotiva e Barcelonës nuk ndalet, shënon për 3:1 në minutën e 43-të përmes Araujos.

Emocione në minutën e 48-të, futbollisti Dani Alves shënon për 4:1,  shpërtheu në lot nga gëzim.

Në minutën e 58-të, Luis Suarez ngushton humbjen, duke shënuar ndaj ish skuadrës së tij.

Alves për shkak të një ndërhyrje të ashpër ndëshkohet me karton të kuq në minutën e 69-të, duke lënë me një lojtar me pak katalunasit.

Pas javës së 23-të në Spanjë, Barcelona ngritët në vend të katërt me 38 pikë, dy pikë më shumë se Atletico që gjendet një pozitë më poshtë.

Në stadium ishin të pranishëm 74.221 shikues.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Të gjithë befasohen kur e kuptojnë se emri i këtij të riu është Recep Tayyip Erdogan