Specializantët dalin para MSH-së, kërkojnë shtesat

Specializantët që po punojnë me pacientët e prekur nga COVID-19 në shenjë revolte janë mbledhur para Ministrisë së Shëndetësisë me kërkesën që t’iu paguhen shtesat edhe atyre sikurse punonjësve të tjerë shëndetësorë.

Ata me maska në fytyrë, por pa distancë shprehën protestën e tyre.

Sipas specializantëve kjo është dita e tretë që po e parashtrojnë kërkesën e tyre dhe askush nga Ministria e Shëndetësisë nuk i ka ftuar në takim për të zgjidhur problemin e tyre.

Ngjarja paraprake

Ju gjet municon luftarak brenda shtëpisë, arrestohet 54 vjeçari

Ngjarja e ardhëshme

Atletico – Real, derbi madrilen në distancë për kreun e La Ligas

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian