Spanja para sprovës së madhe

Spanja ka arritur të kualifikohet për fazën e eleminimit direkt në “Euro2020”.

Spanjollët pasi barazuan në dy ndeshjet e para, arritë fitore të thellë në ndeshjen e fundit ndaj Sllovakisë me rezultat 5:0.

Spanja tani do të ballafaqohet me kombëtaren e Kroacisë në fazën e eliminimit direkt

Ndeshja mes Kroacisë dhe Spanjës do të zhvillohet të hënën.

Kujtojmë se as kroatët nuk e patën të lehtë kualifikimin tutje, duke mbledhur katër pikë në Grupin D.

Ngjarja paraprake

Greqia tregon tanket

Ngjarja e ardhëshme

Albina Kelmendin vjen me foto nga deti

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian