Spanja e nis me barazim

Spanja e nis me barazim!

Spanja nuk arriti më shumë se një barazim ndaj Egjiptit, spanjollët dominuan ndeshjen në tërësi por përkundër rasteve të shumta nuk arriti të realizoj ndonjë gol.

Në ndeshjet tjerat Zelanda e Re mposhti Korenë e Jugut 1-0, Bregu i Filidishtë fitoi ndaj Arabisë Saudite 2-1 dhe Australia triumfoi ndaj Argjentinës 2-0.

Lojërat Olimpike nisin zyrtarisht nesër me ceremoninë hapëse, por ndeshjet e futbollit kanë filluar më herët duke marrë parasysh numrin e shumtë të ndeshjeve që do të zhvillohen dhe orarin e ngjeshur.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Qytetarët ankohen se s’ka termine, Ministria thotë se vaksina anti-Covid ka mjaftueshëm

Ngjarja e ardhëshme

Sekuenca nga kënga “Nëse Don” nga Mozzik dhe Loredana

të fundit nga

Rikthehet Coutinho

Philippe Coutinho është rikthyer këtë të hënë në stërvitje te Bracelona. Sulmuesi

AlbanianEnglishMacedonian