SPAK mbyll hetimet për kundërshtarët e Aldo Bares, ja se përse akuzohen

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka mbyllur hetimet për kundërshtarët e Aldo Bares, që njihet si një nga kapobandat e Lushnjes.

Sipas News 24 mësohet se janë mbyllur hetimet për Orges Bilbilin, Leart Haxhiun dhe Anterio Kaloshi, të cilët dyshohen si autorë të masakrës së Lushnjes.

Gjatë hetimeve të Prokurorisë ka rezultuar se ata kishin vepruar si grup i strukturuar kriminal, ndaj dhe dosja i kaloi SPAK.

SPAK doli në përfundimin se ata kishin kryer krime për hakmarrje, në kuadër të grupit të struktura kriminal dhe për këtë arsye vendosi t’iu komunikojë akuzat.

Ngjarja paraprake

Një grua e pjekur dhe e sigurt është më tërheqëse sesa një trup i përsosur

Ngjarja e ardhëshme

Afganistani, vriten 13 persona në një sulm me bombë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian