Southampton – Liverpool, formacionet zyrtare

Liverpooli është mysafir i Southamptonit në ndeshjen e xhiros së 17-të në Ligën Premier.

Redsat janë në krye të kampionatit me 33 pikë, aq sa ka edhe Manchester Unitedi dhe do të përpiqen t’u shmangen rivalëve me triumf eventual.

Southamptoni mban vendin e nëntë në tabelë, mirëpo ka vetëm shtatë pikë më pak se pozita e parë, prandaj kampioni nuk do ta ketë të lehtë.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Ralph Hasenhuettl dhe Jurgen Klopp, të cilët i kanë përgatitur skuadrat startuese për këtë sfidë.

Formacioni startues i Southamptonit: Forster, Peters, Stephens, Dednarek, Bertrand, Diallo, Ward-Prowse, Armstrong, Djenepo, Ings, Walcott.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson, Alexander-Arnold, Fabinho, Henderson, Robertson, Thiago, Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain, Mane, Salah, Firmino

Ngjarja paraprake

Elvana Gjata rikthehet në rrjete sociale me videon më qesharake

Ngjarja e ardhëshme

Erdin Hashani bëhet trajner i kësaj skuadre

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian