Southampton 1-0 Liverpool, nota e Shaqirit dhe të tjerëve

Southampton ka shkaktuar befasi, teksa ka mposhtur Liverpoolin me rezultat minimal 1-0.

Goli i sulmuesit anglez Danny Ings në minutën e dytë ka qenë vendimtar për të përcaktuar fituesin në këtë sfidë.

Pikërisht sulmuesi anglez mori epitetin e lojtarit të ndeshjes pasi u vlerësua lartë falë edhe golit vendimtar.

Tek vendasit lart u vlerësua edhe asistuesi Ward-Prowse si dhe mbrojtësi Stephens e Walker-Peters.

Xherdan Shaqiri kishte paraqitje solide teksa mori notën 6,4, ndërsa notat më të ulëta shkuan për Trent Alexander-Arnold dhe Alisson Becker.

Image
Image
Ngjarja paraprake

Zyrtare: William Saliba kalon të Nice në formë huazimi

Ngjarja e ardhëshme

Ulja e rasteve me COVID, a do të lirohen masat? Përgjigjen Pipero dhe Tomini

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian