Sot vranët dhe me shi

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, ndërsa vranësirat vende-vende parashihen të  sjellin reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se reshjet më intensive do të jenë në Dukagjin.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s në rrafshin e Kosovës, kurse në Dukagjin shpejtësia e erës do të jetë më e fuqishme. 

Ngjarja paraprake

Sen. McConnell përjashton mundësinë e miratimit të pagesave prej 2 mijë dollarësh

Ngjarja e ardhëshme

Kalifornia zbulon rastin e parë të variantit të ri të koronavirusit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian